Msze i biuro  

Msze święte
poniedziałek - sobota:
    8.00 18.30
niedziela i święta:
    7.30 9.00 10.30 12.00 19.00
Zobacz więcej

Biuro parafialne
poniedziałek - czwartek:
    16.00 - 18.00
sobota:
    10.00 - 12.00
Zobacz więcej
   

Kontakt  

Adres:
    Parafia Miłosierdzia Bożego
    Droga Leśna 60
    64-600 Oborniki
Telefon:
    61 29 60 161
e-mail:
   

Artykuły

Świetlica Iskierka - strona główna

Przy naszej parafii działa świetlica socjoterapeutyczna Iskierka. Jest to placówka Urzędu Miejskiego w Obornikach, współpracującego z ks. Proboszczem Zbigniewem Urnym, który użycza pomieszczeń na zajęcia.

W świetlicy dzieci podzielone są na dwie grupy wiekowe: starsza obejmuje dzieci od klasy piątej szkoły podstawowej do trzeci klasy gimnazjum, natomiast młodsza grupa obejmuje dzieci od zerówki do czwartej klasy szkoły podstawowej. Zajęcia odbywają się w tygodniu od poniedziałku do piątku w godz. od 15 do 19 i w soboty od godz. 8 do 12. Do świetlicy uczęszczają dzieci z Osiedla Leśnego i okolic.

Rozkład zajęć w świetlicy wygląda następująco: pierwsza godzina poświęcona jest na odrabianie lekcji, wspomaganie w nauce i zajęcia ciche. Przez następną godzinę dzieci mają udostępnione komputery, na których mogą korzystać również z internetu. Kolejna godzina poświęcona jest na zajęcia w grupach, dotyczące profilaktyki i psychoedukacji wspomagającej rozwój osobisty dziecka. Ostatnią godzinę wypełniają zajęcia wolne: gry i zabawy; dzieci do dyspozycji mają stół pingpongowy, dziecięcy bilard, piłkarzyki oraz wiele gier planszowych i innych zabawek.

W naszej świetlicy jest 55. podopiecznych, z którymi pracują cztery panie wychowawczynie.

Zajęcia w świetlicy Zajęcia w świetlicy Zajęcia w świetlicy Zajęcia w świetlicy
Zajęcia w świetlicy Zajęcia w świetlicy Zajęcia w świetlicy