Msze i biuro  

Msze święte
poniedziałek - sobota:
    8.00 18.30
niedziela i święta:
    7.30 9.00 10.30 12.00 19.00
Zobacz więcej

Biuro parafialne
poniedziałek - czwartek:
    16.00 - 18.00
sobota:
    10.00 - 12.00
Zobacz więcej
   

Kontakt  

Adres:
    Parafia Miłosierdzia Bożego
    Droga Leśna 60
    64-600 Oborniki
Telefon:
    61 29 60 161
e-mail:
   

Formularz Logowania  

   

Służba Liturgiczna

                              MINISTRANCI PARAFII MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 ____________________________________________________________________________________________________________________

KURS CEREMONIARZA W DEKANACIE

Wychodząc naprzeciw prośbom ministrantów naszego Dekanatu postanowiliśmy zorganizować kurs ceremoniarza. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się

8 października o godz. 11.00 (ok. 1,5 godz.)

w Domu Parafialnym przy parafii Miłosierdzia Bożego.

Następne spotkania będą odbywały się cyklicznie w drugą i czwartą sobotę miesiąca. Planowany czas zakończenia i promocja nowych ceremoniarzy to miesiąc marzec.

Zgodnie z pkt. 138 i 139 Dyrektorium Duszpasterstwa Służby Liturgicznej Konferencji Episkopatu Polskiformacja ceremoniarzy ma charakter specjalistyczny, podobnie jak formacja animatorów liturgicznych. Kandydaci na ceremoniarzy są wprowadzani w głębsze rozumienie liturgii oraz lepsze poznanie wszystkich przepisów dotyczących różnych celebracji liturgicznych.

W ramach ćwiczeń praktycznych kandydaci doskonalą swoje umiejętności kierowania zespołami ludzi posługujących w celebracjach niedzielnych i świątecznych, a także w czasie świętego Triduum Paschalnego, odpustu parafialnego i innych uroczystości. Uczą się także przygotowywać zespoły liturgiczne na wielkie celebracje przeżywane w diecezji”.

kandydatów (od klasy 3 gimnazjum i starszych), którzy mogli by pełnić taką funkcję liturgiczną prosimy o zgłoszenie na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 1 października.

 

 

 

 

DEKANALNY KURS LEKTORSKI

Wraz z V Niedzielą Wielkiego Postu zakończył się w naszym dekanacie Kurs Lektorski dla ministrantów z klas gimnazjalnych i starszych. Wzięło w nim udział 11 ministrantów z naszego dekanatu. Na uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 złożyli oni uroczyste ślubowanie i zostali włączeni do grona lektorów naszej Archidiecezji. Wcześniej uczestniczyli w szeregu spotkań poświęconym Biblii, modlitwie słowem Bożym, dobremu wymawianiu i czytaniu oraz poznawali zasady liturgiczne.

Lektor to istotna funkcja w czasie zgromadzenia ludu Bożego. Jej początki sięgają wczesnych wieków chrześcijaństwa. Do lektora – w pierwszej kolejności – należy proklamowanie czytań mszalnych – oprócz Ewangelii – oraz może on również zapowiadać intencje modlitwy powszechnej, bądź czytać antyfony mszalne.

Nowym lektorom gratulujemy i życzymy im wytrwałości i gorliwości w czytaniu, zgłębianiu i przekazywaniu słowa Bożego, a wszystkich prosimy o modlitwę w ich intencji oraz o święte powołania kapłańskie z grona ministranckiego.